ТОВ «Аптечный склад медичної академії» ТОВ «Аптечный склад медичної академії» ТОВ «Аптечный склад медичної академії»

Оптовий продаж
ліків, товарів медичного призначення,
косметики, медичної техніки,
дитячого та лікувального харчування

 
 

 

Дистрибуція

 

Маркетинг

 


Препарати замістної та метаболічної дії у профілактиці та лікуванні респіраторного дистрес-синдрому у недоношених новонароджених

Матеріал і методи дослідження

Дослідження проводилося в КУ "Пологовий будинок №5" м. Одеси на базі кафедри педіатрії №1 і неонатології Одеського національного медичного університету.

Обстежено 123 передчасно народжені дитини. Основну групу склали 55 недоношених дітей, профілактику і лікування РДС яким проводили з використанням куросурфа і Карниеля: 30 – з ММТ (група 1), 25 – з ДММТ і НММТ (група 2). Групу порівняння склали 68 дітей, профілактику і лікування РДС яким проводили за загальноприйнятими принципами без використання куросурфа і Карниеля: 52 – з ММТ (група 3), 16 – з ДММТ і НММТ (група 4).

Схема профілактики РДС включала призначення куросурфа усім недоношеним дітям з НММТ, ДММТ, а також з ММТ у випадках відсутності курсу гормонопрофілактики РДС або у випадках показань до інтубації трахеї. куросурф уводили ендотрахеально в дозі 100-200 мг/кг в 1 годину життя. З лікувальною метою другу й третю дозу куросурфа, 100 мг/кг кожна, призначали через 6-12 годин у випадках, якщо концентрація кисню в дихальній суміші становила більше 40%, або при nCPАР-терапії з позитивним тиском на видиху  більше 6 см вод. ст. спостерігалося погіршання стану дитини. Карниель з лікувальною метою призначали ентерально в дозі 5 крапель на 2-5 мл 5% розчині глюкози через 12 годин за 30 хвилин до годування впродовж 7 днів.

Частота виникнення РДС і  частота розвитку важких дихальних розладів склали критерії ефективності схеми профілактики РДС.  Результати динаміки клінічних, лабораторних і інструментальних досліджень, а також показники летальності від РДС і його ускладнень в основній групі і в групі порівняння використовувались у якості критеріїв ефективності схеми лікування РДС.

Стан анаеробного гліколізу оцінювали за рівнями піровиноградної (ПВК) і молочної (МК) кислот крові [1]. КОС вивчали за показниками рН, парціальної напруги кисню (рО2), вуглекислого газу (рСО2) і відхиленню основ (ВЕ) в капілярній крові за методом P. Astrup на апараті АВС-1 фірми "Radiometr" (Данія). Стан антиоксидантної системи (АОС) оцінювали за рівнем антиокислювальної активності (АОА) крові, а інтенсивність вільнорадикального окислення (ВРО) ліпідів – за рівнем малонового діальдегіду (МДА) крові [6]. Для всіх показників  обчислювали середні їх значення і 95% довірчі (Мсер.. 95% ДІ) інтервали [4]. Показник відношення шансів (ВШ 95% ДІ) і його довірчий інтервал використовували для порівняння частот клінічних характеристик дітей [4].




Ліцензія Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів МОЗ України з оптової торгівлі лікарськими засобами АВ №528116
2024 ТОВ "Аптечний склад медичної академії"  * webmaster